проспект Червоної Калини, буд. 68
Logo

01 жовтня 2023 року набув чинності Наказ МОЗ України від 25.07.2023 № 1351 “Про організацію медичних оглядів дітей та інших осіб для зарахування їх до закладів освіти, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку”. Цей наказ запроваджує єдині правила медичного огляду для всіх осіб, які вступають на навчання в заклади освіти усіх рівнів, а також уніфікує форми довідок, які видаються лікарем за результатами такого медогляду. 

 

Медичні огляди для зарахування дитини до закладів дошкільної освіти (дитячого садка) або школи є обов’язковими. Огляди у всі інші освітні заклади (заклади професійно-технічної, фахової передвищої, вищої освіти тощо) – за вимогою.

За оновленими нормами, усі базові обстеження при такому медогляді проводить лікар первинної медичної допомоги (далі – ПМД), з яким у пацієнта укладена декларація (сімейний лікар, терапевт, або педітр для дитини). Зокрема обстеження лікарем «первинки» включає:

  • повне фізикальне обстеження та збір анамнезу на наявність будь-яких медичних ознак або симптомів гострих захворювань чи хронічних станів
  • вимірювання зросту та маси тіла
  • дослідження гостроти зору, слуху,
  • оцінка досягнення ключових показників розвитку
  • оцінка постави
  • оцінка склепіння стопи (проведення плантографії)

Також лікар скеровує особу на базові лабораторні дослідження: загальний аналіз крові,
загальний аналіз сечі, аналіз калу на яйця глистів. При вступі до закладу загальної середньої освіти додається ще аналіз крові на цукор.

Інші додаткові обстеження вузькими спеціалістами та інші дослідження проводяться за направленням лікаря ПМД у разі медичних показаннь або на вимогу закладу освіти.

На основі проведених обстежень та досліджень лікар ПМД формує узагальнений висновок про стан здоров’я особи, надає рекомендації щодо фізичної активності та рівня фізичного навантаження, рекомендації щодо додаткових обстежень, лікування (за наявності показань), профілактичних щеплень, режиму харчування тощо.

Результати медичного огляду лікар заносить у “Медичну карту амбулаторного хворого” (№ 025/о), а особі (її батькам, якщо медогляд проходить дитина) видає документ для подання до закладу освіти – “Медична довідка (витяг з медичної картки амбулаторного хворого)” за формою No 086/о.

Якщо медогляд проходить дитина перед зарахуванням до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку, то лікар видає документ  “Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку” (форма No 079/о), затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 травня 2013 року No 435, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за No 990/23522.

ВАЖЛИВО: Для отримання довідки дитина має отримати усі щеплення згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.

Результати медогляду для зарахування дитини до закладу освіти чинні протягом року з дати його проходження.

 

Документи:

 

Співпраця Графік роботи лікарів