«Доступні ліки» – це Урядова програма реімбурсації (відшкодування коштів) лікарських засобів, розпочата у квітні 2017 року, покликана зменшити фінансове навантаження на пацієнтів з хронічними захворюваннями та збільшити доступність ліків для них. З квітня 2019 року програму адмініструє НСЗУ і напряму відшкодовує аптекам вартість відпущених пацієнтам ліків за електронним рецептом.
До програми включені ліки для пацієнтів:
- які мають серцево-судинні захворювання, в т.ч. для первинної та вторинної профілактики серцево-судинних захворювань (ССЗ), зокрема для пацієнтів, які перенесли інфаркт або інсульт;
- які хворіють на нецукровий діабет, діабет ІІ типу
- з бронхіальною астмою;
- для лікування епілепсії;
- проти хвороби Паркінсона;
- для лікування розладів психіки та поведінки;
- проти хронічного обструктивного захворювання легень.
Як та де отримати безоплатні ліки?
Зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким у вас укладена декларація, щоб отримати електронний рецепт.
Важливо! Ви маєте звернутися саме до свого лікаря, з яким маєте укладену декларацію. Якщо ви ще не підписали декларацію, варто це зробити. Ви можете обрати сімейного лікаря в КНП “4-а міська поліклініка м. Львова”.
Хто ще може виписати е-направлення на безоплатні ліки:
→ пацієнту з нецукровим діабетом може виписати ендокринолог або сімейний лікар, з яким укладено декларацію;
→ пацієнту із епілепсією, невротичними розладами — невролог або психіатр;
→ пацієнту із розладами психіки та поведінки — психіатр.
З електронним рецептом завітайте у будь-яку зручну для вас аптеку з позначкою «Доступні ліки». Знайти аптеки також можна на сайті НСЗУ на електронній карт аптек-учасниць програми.
Отримайте ліки безоплатно або з частковою доплатою за е-рецептом.
Детальна, покрокова та зрозуміла інструкція з отримання електронного рецепту та отримання ліків за цим рецептом опублікована на офіційному сайті МОЗ України
Які препарати може отримати пацієнт за програмою?
На сьогодні, до програми реімбурсації включено 462 препарати, в тому числі 9 комбінованих лікарських засобів та 72- препарати інсуліну. При цьому 143 препарати із зазначеного реєстру є безкоштовними.
Повний перелік ліків, що включені до програми, можна переглянути в діючому реєстрі, затвердженому наказом МОЗ від 27.10.2022 №1931:
Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації станом на 20 жовтня 2022 року
Якщо у вас залишились питання, звертайтесь в Центр інформаційного обслуговування нашої поліклініки, ми радо вам допоможемо!