проспект Червоної Калини, буд. 68
Logo

 

«Доступні ліки» – це Урядова програма реімбурсації (відшкодування коштів) лікарських засобів, розпочата у квітні 2017 року, покликана зменшити фінансове навантаження на пацієнтів з хронічними захворюваннями та збільшити доступність ліків для них. З квітня 2019 року програму адмініструє НСЗУ і напряму відшкодовує аптекам вартість відпущених пацієнтам ліків за електронним рецептом.

 

До програми включені ліки для пацієнтів:

  • які мають серцево-судинні захворювання, в т.ч. для первинної та вторинної профілактики серцево-судинних захворювань (ССЗ), зокрема для пацієнтів, які перенесли інфаркт або інсульт;
  • які хворіють на нецукровий діабет, діабет ІІ типу
  • з бронхіальною астмою;
  • для лікування епілепсії;
  • проти хвороби Паркінсона;
  • для лікування розладів психіки та поведінки;
  • проти хронічного обструктивного захворювання легень.

 

Як та де отримати безоплатні ліки?

Зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким у вас укладена декларація, щоб отримати електронний рецепт.

Важливо! Ви маєте звернутися саме до свого лікаря, з яким маєте укладену декларацію. Якщо ви ще не підписали декларацію, варто це зробити. Ви можете обрати сімейного лікаря в КНП “4-а міська поліклініка м. Львова”.

 

Хто ще може виписати е-направлення на безоплатні ліки:

→ пацієнту з нецукровим діабетом може виписати ендокринолог або сімейний лікар, з яким укладено декларацію;
→ пацієнту із епілепсією, невротичними розладами — невролог або психіатр;
→ пацієнту із розладами психіки та поведінки — психіатр.

З електронним рецептом завітайте у будь-яку зручну для вас аптеку з позначкою «Доступні ліки». Знайти аптеки також можна на сайті НСЗУ на електронній карт аптек-учасниць програми.

 

Отримайте ліки безоплатно або з частковою доплатою за е-рецептом.

Детальна, покрокова та зрозуміла інструкція з отримання електронного рецепту та отримання ліків за цим рецептом опублікована на офіційному сайті МОЗ України

 

Які препарати може отримати пацієнт за програмою?

На сьогодні, до програми реімбурсації включено 462 препарати, в тому числі 9 комбінованих лікарських засобів та 72- препарати інсуліну. При цьому 143 препарати із зазначеного реєстру є безкоштовними.

Повний перелік ліків, що включені до програми, можна переглянути в діючому реєстрі, затвердженому наказом МОЗ від 27.10.2022 №1931:

Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації станом на 20 жовтня 2022 року

 

Якщо у вас залишились питання, звертайтесь в Центр інформаційного обслуговування нашої поліклініки, ми радо вам допоможемо!

Співпраця Графік роботи лікарів