проспект Червоної Калини, буд. 68
Logo
12. 07. 2023

Автошколи для людей з інвалідністю

Інформуємо про Автошколи для людей з інвалідністю

В умовах триваючої війни очікується зростання кількості осіб з інвалідністю з-поміж захисників і захисниць, а також цивільного населення. Тому держава повинна забезпечити цим людям якісне надання послуг та соціальну адаптацію. У зв’язку з цим, Міністерство внутрішніх справ України реалізує флагманський проєкт «Автошколи для людей з інвалідністю», в межах якого люди з інвалідністю можуть отримати цілісну та якісну державну послугу з навчання керування транспортним засобом та отримання посвідчення водія.

У п’яти закладах вищої освіти МВС із специфічними умовами навчання розпочато підготовку слухачів із числа осіб з інвалідністю, які прагнуть отримати посвідчення водія та керувати транспортним засобом з ручним керуванням. У цих Автошколах люди з інвалідністю можуть отримати послуги з вивчення теорії та здобути практичні навички водіння автомобіля; скласти теоретичний та практичний іспити – після чого отримати посвідчення водія. А за потреби, перенавчитися / отримати навички керування автомобілем з ручним керуванням.

У цих Автошколах для людей з інвалідністю:

  • Сертифіковані та спеціально розроблені навчальні програми, адаптовані до потреб осіб з інвалідністю. Навчання і складання іспитів здійснюются в інклюзивних приміщеннях
  • Якщо людина не може приїжджати на очні теоретичні заняття – можна вчитися онлайн.
  • Є можливість навчатися як індивідуально за зручним графіком, так і у складі змішаних інклюзивних груп, які об’єднують як осіб з інвалідністю, так і без інвалідності.
  • Усього навчання триває 11 тижнів, з яких 4 тижні йде теорія та 7 – практика. За бажанням, можна призупинити навчання і продовжити його пізніше з того місця, де закінчили.
  • Для відпрацювання практичних навичок використовуються сертифіковані та сучасні учбові автомобілі з ручним керуванням.

Більше інформації про порядок отримання послуги можна дізнатись за qr-кодом, опублікованим в інфографіці цього допису або за посиланням, котре закріпимо в коментарях.

Співпраця Графік роботи лікарів