проспект Червоної Калини, буд. 68
Logo
15. 01. 2022

1 лютого починається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту

Поліомієліт — небезпечне вірусне захворювання, яке може спричинити невиліковний параліч і навіть смерть. Часто носії поліо не мають жодних симптомів хвороби або плутають їх із симптомами ГРВІ чи розладу шлунку, проте продовжують інфікувати інших, якщо ті не мають достатньої кількості щеплень.

1 вересня 2021 року в Рівненській області в багатодітній сім’ї у 1,5 річної дитини виявлено гострий в’ялий парез ніг, що було підтверджено в референс-лабораторії в Гельсинки як спричинений дериватним штамом вакцинасоційованого поліовірусу II типу (VDPV2). У ще 6 дітей з цієї сім’ї виявлено наявність цього збудника за відсутності клінічних змін. Генетичне секвенування показало, що вірус тісно пов’язаний з екологічним ізолятом у Таджикистані. В області працює команда епідеміологів і вірусологів Національного Центру громадського здоров’я МОЗ України, обласного Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Здійснюються першочергові заходи з реагування на епідеміологічну загрозу: пошук контактних осіб, збір та аналізи їхніх біологічних матеріалів, детальне вивчення осередку.

Ризик поширення поліомієліту в Україні значно підвищується у зв’язку з поширенням вірусу на Середньому Сході та продовженням епідемії у Афганістані, Нігерії та Пакистані, а також частими переміщенням людей та низьким рівнем вакцинації в Україні.

Менше 50 % українських дітей у віці до 1 року повністю вакциновані від поліомієліту.

Для попередження спалаху поліомієліту потрібно вакцинувати щонайменше 95 % дітей. Це означає, що діти мають отримати три вакцинації протягом першого року життя.

Україна є однією із 13 країн з «червоного» переліку, які мають високий ризик спалаху поліомієліту. Іншими є Ємен, Центральноафриканська Республіка, Уганда, Сирія, Ліван, Йорданія, Судан, Ірак, Малі, Джибуті.

Вакцинація є основним інструментом у запобіганні поширенню інфекційної хвороби. ВООЗ та ЮНІСЕФ в Україні сприятимуть Міністерству охорони здоров’я України в питаннях забезпечення вакцинами.

Поліомієліт загрожує величезній кількості невакцинованих та не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю. Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення. Закликаємо батьків негайно перевірити, чи зробили вони всі щеплення своїм дітям. Якщо є порушення календаря щеплень або пропущені вакцинації, потрібно звернутися до педіатра чи сімейного лікаря та зробити щеплення.

З 1 по 22 лютого 2022 року проводиться перший раунд планової імунізації невакцинованих дітей у Львівській області.

 

Співпраця Графік роботи лікарів