Archive for the ‘Uncategorized’ Category

У 2017 році в Україні стартує реформа охорони здоров’я. Профільне міністерство обіцяє фундаментальні зміни і почнуться вони з первинної ланки галузі – сімейної медицини.

вівторок, Листопад 22nd, 2016

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун завітала до Львова та розповіла про те, як буде відбуватись реформа та які саме зміни чекають на українців.

ZAXID.NET почув про плани міністерства з перших уст та пропонує вашій увазі всі нюанси майбутньої реформи.

***

Найменша ефективність медицини і найбільший рівень смертності в Європі

За словами Уляни Супрун, на охорону здоров’я Україна витрачає не мало коштів.

«Зараз платять всі: пацієнт – за лікування і ліки, лікар – за устаткування та окремі препарати. Але всі незадоволені, рівень захворювання населення зашкалює всі світові антирейтинги, а рівень смертності – найвищий у Європі», – підсумувала Уляна Супрун.

При цьому чиновниця додала, що причиною високого рівня захворюваності та смертності є недовіра людей до лікарів та непопулярність профілактики.

«34% жінок і 41% чоловіків в Україні не доживають навіть до пенсії. І це – кричущий факт. При цьому ми звертаємося до лікаря в разі перших проблем лише у 20% випадків, а в Європі одразу йдуть до лікаря 80% людей. Причина – недовіра до галузі. І це треба змінювати», – зазначила Уляна Супрун.

Лише необхідні та ефективні ліки

«Ми не лише витрачаємо гроші в лікарнях, а ще й в аптеках. Понад 90% грошей на ліки йдуть з наших з вами гаманців і лише до 10% цих витрат покривають державні або місцеві програми. Але насправді багато з цих ліків не є життєво необхідними, а другорядними. Це приблизно 50% ліків, які ми купуємо в аптеках», – розповіла вона.

У МОЗі зараз працюють над новою політикою щодо лікарських засобів – суттєво змінюють національний перелік ліків. Зараз у цьому переліку є понад 1000 назв препаратів, у новому – їх буде близько 300.

«Це будуть ліки, визнані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, і вони справді життєво необхідні для профілактики та лікування. Лише ці ліки лікарі будуть рекомендувати в своїх рецептах і вони також будуть стратегічними при реімбурсації. Лише ці ліки будуть закуповувати в межах державних чи місцевих програм, – пояснила Уляна Супрун. – В рецепті лікар вказуватиме міжнародну незапатентовану назву, а не торгову марку. І це буде суттєва відмінність від того, що є зараз. Зараз часто лікарі рекомендують препарат специфічної торговельної марки. Тепер цього не буде. На рахунок цього вже ухвалено ряд постанов Кабміну».

Також держава регулюватиме цінову політику на ліки. В міністерстві заявили про реферування (прирівняння цін на ліки до найнижчих у Європі) та реімбурсацію (загальноприйнята назва в міжнародній практиці охорони здоров’я процесу, за допомогою якого система охорони здоров’я впливає на доступність лікувальних препаратів та медичних послуг для населення) цін.

Для порівняння взяли п’ять країн Східної Європи: Польща, Словаччина, Чехія, Латвія та Угорщина.

«Ми реферуємо наші ціни до найнижчих цін в цих країнах. Разом з тим ми розуміємо, що українці заробляють значно менше, ніж поляки чи латвійці. Тому ми повинні мати найнижчі ціни, – зазначила Уляна Супрун. – Ліки, вартість яких відшкодовується за системою реімбурсації, будуть в списку гарантованих послуг на первинній ланці. Ідете до свого первинного лікаря, отримуєте рецепт і за цим рецептом в аптеці отримуєте ліки безкоштовно. Це система, яка з часом буде збільшуватися й збільшуватися».

Для початку під систему реімбурсації підпадатимуть три нозології:
- Серцево-судинні хвороби, які є першопричиною смертності в Україні (65% українців помирають саме через інсульт або інфаркт. У 2015 році 22,5 млн українців звертались до лікарів з тими чи іншими проблемами серцево-судинної системи). В цій сфері реімбурсація буде поширена на 16 стратегічних генериків (препаратів з міжнародною незапатентованою назвою);
- Цукровий діабет другого типу;
- Бронхіальна астма.

«Лише 210 тис. українців хворіють на астму. Спитаєте, чому вона потрапила в список першочергової реімбурсації? Тому що більшість хворих – діти та молодь. І це – серйозна загроза для майбутнього, – пояснила вона. – Люди з хронічними хворобами, яким ліки потрібні завжди, повинні мати до них доступ. Реімбурсувавши ліки, ми зможемо суттєво зменшити рівень ускладнень різних захворювань та смертності – це найважливіше. І при цьому ми ще зможемо економити, використовуючи гроші більш ефективно».

«Лікарі – конкуренти, а гроші ходитимуть не за адміністрацією, а за пацієнтом»

Коштів, передбачених проектом державного бюджету України на 2017 рік, за словами виконувачки обов’язків міністра охорони здоров’я України, цілком достатньо для старту реформи. Щоправда, за умови їх ефективного використання.

«Тепер в центрі фінансування буде не адміністрація і приміщення закладу, а пацієнт. Пацієнт шукатиме лікаря, а лікар – пацієнта. І багатшими будуть ті лікарі, в яких більше пацієнтів. Це стимулюватиме їх якісно виконувати свою роботу», – пояснила Уляна Супрун.

За словами Уляни Супрун, нема нічого поганого в тому, що лікар хоче добре заробляти. Але має бути здорова конкуренція та прозорість.

«За ті кошти, які сьогодні передбачені в бюджеті, держава може заплатити за родину з двома дітьми 1000 грн на рік. Це буде 20-50 тисяч доходу на лікаря первинної ланки, але цей лікар не буде сам: він має ще медсестру, можливо, фельдшера, апаратуру в оренду… Тобто це не є його чистий дохід. Це – дохід на його практику і він сам розподілятиме гроші так, як він вважатиме за потрібне і правильне», – пояснила керівниця МОЗу.

Ліцензії видаватимуть не адміністраціям лікувальних закладів, а кожному лікарю. І неспроста.

«Зараз ми ліцензуємо господарську роботу лікарів, але ми не ліцензуємо їх професійну діяльність. Ліцензія – це вимоги, а звідси і покращення якості. Лікарі, які мають ліцензію, матимуть вищу зарплату. Це – інший рівень спілкування із державою», – пояснила вона.

Трансплантологія: і врятувати людину, і зекономити

Згідно з чинним законодавством, донорами органів для людини можуть бути лише найближчі рідні – мама, тато, брат, сестра, або син чи дочка. Якщо є інший донор, доводиться їхати за кордон і платити за ту саму операцію в декілька разів більше.

«Вже є законопроект, який пройшов перше читання у Верховній Раді, і ми чекаємо, щоб депутати проголосували щодо цього. […] Було багато обговорено, чи має бути презумпція згоди чи не згоди. У світі у 50% випадків так, а 50% – так. Наприклад, у США, де трансплантологія найбільш поширена у світі, діє презумпція незгоди», – розповіла Уляна Супрун.

Міністерство ініціюватиме, аби Україна мала доступ до європейської бази донорів. Також Україна шукатиме гроші на відкриття нових центрів трансплантолоогії.

«Ми витрачаємо колосальні кошти на вивезення українців на операції з трансплантації органів за кордон. Це треба змінювати. Ми можемо робити ті самі операції тут», – зазначила вона.

За стоматологію доведеться доплачувати

Держава практично неспроможна фінансувати стоматологію. Майже всю апаратуру, 98% відсотків пломб та інших препаратів купують самі лікарі. А потім беруть за це гроші. Виходить така собі підприємницька діяльність на державному робочому місці.

«Звісно, ми не зможемо фінансувати все на 100%. Людям все-таки доведеться доплачувати. Але це буде чітко контролюватися державою. Також буде гарантований перелік безоплатних стоматологічних послуг», – анонсувала керівниця МОЗу.

Невідкладну допомогу повинні надавати не лише лікарі

«Пригадую, як стався вибух авто журналіста Павла Шеремета. Він лежав в крові, а поліцейський нікого до нього не підпускав і сам не надавав першої домедичної допомоги, бо не знав, як це робити. Підійшов хлопець в білій сорочці і почав йому допомагати, відкривати дихальні шляхи. Витяг його з машини, поклав у безпечну позицію… – розповіла Уляна Супрун, – Знаєте, хто цей хлопець? Це – демобілізований військовий і навчився він цього в армії».

За її словами, надавати першу домедичну допомогу повинні вміти люди, які першими застають поранених – пожежники, поліцейські, водії їх автомобілів. За ініціативою МОЗу, в Україні проводитимуть такі навчання.

Також чиновниця додала: «Дуже важливо підняти на новий рівень відділення невідкладної медичної допомоги. Бо люди не хворіють з понеділка по п’ятницю з 9-їдо 6-ї. А вночі, на вихідні».

Переоцінка цінностей або новий підхід до галузі

«20 років про це говоримо. Написано купу стратегій. Коли я прийшла на цю посаду, я не почала знову збирати колегії й обговорювати нові стратегії. Я взяла все напрацьоване і просто розставила за пріоритетами та першочерговістю, – зазначила вона. – Ми не хочемо далі обговорювати, потрібно нам це чи ні. Треба вже починати щось робити. Буде важко. Це не буде за один день, тиждень чи півроку… Але треба рухатись. Ми маємо не просто зробити ремонт в лікарнях, а фундаментально змінити систему».

Уляна Супрун обіцяє привернути все більше уваги керівництва держави до проблеми охорони здоров’я.

«Минулого тижня увесь Кабмін запросили на зустріч з Європейською бізнес-асоціацією. Сиділи міністри. Говорять всі: Зубко, міністр фінансів, інфраструктури… А я – в останню чергу. І власне це показує увесь підхід до ситуації – охорона здоров’я зараз на останньому місці, а має бути навпаки. І я зроблю все залежне від мене, щоб це змінити та змусити керівництво держави по-новому розставити пріоритети», – підсумувала Уляна Супрун.

Для львів’янок стартували «Дні профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та грудної залози»

понеділок, Листопад 14th, 2016

З 14 по 25  листопада львів’янки можуть пройти гінекологічне обстеження у жіночій консультації за місцем проживання та мамографію у мамологічному центрі на базі 4-ї міської поліклініки. Перевірити стан свого здоров’я жінок закликають у межах «Днів профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та грудної залози».

Для запобігання і своєчасного виявлення передпухлинних станів та онкопатологій органів жіночої репродуктивної системи, важливими є систематичні профілактичні огляди. Відтак, управління охорони здоров’я Львівської міської ради уже вдесяте проводить традиційну акцію «Дні профілактики та раннього виявлення  патології шийки матки та грудної залози у жінок».

«У Львові впродовж останніх років зберігається високий рівень захворюваності на рак молочної залози. У 2015 році в місті виявлено 350 випадків раку молочної залози, з них занедбаних – 55, що становить 15,7%. Випадків раку шийки матки виявлено 56 випадків, з них занедбаних – 4, що становить 7,1%.

За 9 місяців 2016 року у Львові зареєстровано 247 випадків вперше виявленого раку молочної залози, з них занедбаних 34, що становить 13,8%. Вперше виявлених випадків раку шийки матки зареєстровано 49, з них занедбаних 5, що становить 10,2%. Саме тому управління охорони здоров’я уже десятий рік поспіль проводить профілактичну акцію «Дні профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та грудної залози», – розповідає начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Кожна жінка може пройти гінекологічний огляд у жіночій консультації закладу охорони здоров’я за місцем проживання:

1 МКЛ жіноча консультація № 1 – вул. Лемківська, 29, т. 236-71-82;

1 МКЛ жіноча консультація № 2 – вул. Мазепи, 25, т. 252-74-07;

3 МКЛ жіноча консультація – вул. Рапопорта, 6, т. 233-00-13;

4 МКЛ жіноча консультація – вул. Стецька, 3, т. 260-20-23;

5 МКЛ жіноча консультація – вул. Чупринки, 43, т. 237-38-00;

1 МП жіноча консультація – вул. Руська, 20, т. 235-69-50;

2 МП жіноча консультація – вул. Симоненка, 4, т. 263-40-45;

3 МП жіноча консультація – вул. Повітряна, 99, т. 226-02-84;

4 МП жіноча консультація – пр. Ч. Калини, 68, т. 223-02-47;

5 МКП жіноча консультація – вул. Виговського, 32, т. 262-70-78;

6 МП жіноча консультація – вул. Мед. Печери, 1, т. 251-46-82.

Мамографічне обстеження на захворювання грудної залози можна пройти у міському мамологічному центрі на базі 4-ї міської поліклініки (пр. Червоної Калини, 68).

«За час проведення акцій у 2007 – 2015 рр. оглянуто та взято понад 163 891 цитологічних мазків. Патологія виявлена у кожної п’ятої жінки. Тому потрібно вчасно обстежуватися, на ранніх стадіях виявляти проблеми і своєчасно втручатися, коли це ще не потребує суттєвих затрат і серйозних втручань», – додає Володимир Зуб.

Нагадаємо, рак молочної залози займає перше місце у структурі онкологічної захворюваності та онкологічної смертності жінок в Україні. Щороку на рак грудей хворіє понад 16 тисяч українок. Щорічно ця хвороба забирає життя майже 7,5 тисяч українських жінок. Рак шийки матки – другий за поширеністю вид раку серед жінок 15-45 років, і третя за рахунком причина смерті серед жінок, після раку молочної залози та раку легенів.

 

Довідка

При виявленні будь-яких ущільнень, пухлин, підозрілих ділянок, болючості, інших симптомів, переконлива рекомендація – терміново звернутися до лікаря,  зокрема, до сімейного лікаря, дільничного терапевта, хірурга чи гінеколога. У разі потреби саме ці спеціалісти направлять жінку на консультацію до мамолога чи онколога. Будь-яке дослідження молочних залоз з метою уточнення діагнозу повинен призначати тільки компетентний лікар. Наразі найбільш інформативним методом діагностики раку молочної залози вважається мамографія. Першу мамографію жінки повинні робити у 40 років. Після 40 – кожен другий рік, а після 50 – щорічно. Жінкам, які не досягли 40 років, рекомендується робити ультразвукове дослідження (УЗД) молочних залоз.

Ймовірність розвитку раку шийки матки більша у жінок, котрі часто міняють статевих партнерів і нехтують бар’єрними методами контрацепції. Крім того, при ранньому початку сексуального життя (у віці 14-18 років) незрілий епітелій шийки матки особливо сприйнятливий до впливу пошкоджуючих факторів.

Одним з факторів пізнього виявлення раку шийки матки є низька медична культура, нерегулярне проходження жінками профілактичних оглядів з дослідженням мазка з цервікального каналу на онкоцитологію.

Пацієнти повинні вчасно та регулярно звертатись до акушера-гінеколога. Мінімум один на рік візит жінки до лікаря знижує ризик розвитку раку шийки матки на 80%.

 

Молочна залоза:    (за даними канцер-реєстру України)

з/п

Показник м. Львів Львівська

область

Україна
1. Захворюв. на 100 тис. нас. 46,9 33,1 36,4
2. Смертність на 100 тис. нас. 17,4 13,5 15,4
3. Виявлено при профоглядах 350 51,4% 55%

 

з/п

2008р 2009р 2010р 2011р 2012р 2013р 2014р 2015р
1. К-сть випадків 276 282 259 287 270 295 289 350
область 701 678 689 729 823
Україна
2. Занедбаність 25,0% 21,5% 27,4% 23,3% 22,9% 19,3% 15,9% 15,7%
область 22,7% 24,3% 20.0% 20,1% 19,7%
Україна 20,5% 20,4%

 

Кількість вперше виявлених випадків раку молочної залози :

2005р.- 273, 2006р. – 281, 2007р. – 300, 2008р. – 276, 2009р. – 282, 2010р. – 259., 2011р. – 287, 2012р. – 270, 2013р. –  295, 2014р. – 149, 2015р – 350.

Шийка матки:

з/п

Показник м. Львів Львівська

область

Україна
1. Захворюв. на 100 тис. нас. 7,7 9,4 10,5
2. Смертність на 100 тис. нас. 2,6 4,2 4,4
3. Виявлено при профоглядах 56 62,8% 54,7%

 

з/п

2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015
1. К-сть випадків 68 66 77 60 61 57 64 56
область 225 260 248 227 236
Україна
2. Занедба-ність 7,3% 15,2% 5,2% 8,3% 9,8% 8,8% 6,3% 7,1%
область 16,9% 12,3% 14% 13,5% 13,8%
Україна 15,3% 17,4% 18,3%

 

Кількість вперше виявлених випадків:

2005р. – 71, 2006р.- 79, 2007р. – 85,  2008р. – 68, 2009р. – 66, 2010р. – 77, 2011р. – 60, 2012р. – 61, 2013р. – 57, 2014р. – 64, 2015р. – 56.

 

На Львівщині щороку майже 700 дітей зазнають опіків: як захистити маленьких мешканців.

четвер, Листопад 10th, 2016

За статистикою, щорічно на Львівщині майже 700 дітей зазнають опіків. В Україні – близько 10 тисяч дітей. З них 25 – 40 дітей гине внаслідок опіків, несумісних із життям. За частотою опікові травми займають друге місце серед дитячого травматизму, проте за важкістю клінічного перебігу, складністю лікування, вартістю та наслідками – є одними із найскладніших.

Лікування опіків у дітей не завершується етапом загоєння ран. Термічна травма зумовлює формування рубців, функціональні і естетичні наслідки яких іноді потребують лікування упродовж усього подальшого життя. Стаціонарне лікування дитини з опіками понад 30 % поверхні тіла становить понад 100 тис грн. впродовж першого року лікування, та 25-50 тис. грн. – у наступні роки.

«У Львові та Львівській області щороку майже 700 дітей зазнають опіків. Дві третини із них потребують стаціонарного лікування в умовах спеціалізованого опікового центру, який знаходиться на базі Комунальної 8-ї міської клінічної лікарні міста Львова» - зазначає начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Як показує досвід дитячого опікового відділення 8-ї міської клінічної лікарні, майже всі випадки термічних уражень у дітей стаються у побуті. Достатньо гарячої води, яка міститься у одній чашці чаю або кави, щоб спричинити важкий опік площею 30 % у дитини віком до 3 років.

За словами завідувача опіковим центром, головного комбустіолога Львівської області Василя Савчина, значна частина таких опіків відбувається з вини або недогляду батьків. А що найважливіше, дотримання простих правил обережності дозволило би уникнути щонайменше 2/3 трагічних випадків опіків у дітей.

Відтак, зважаючи на актуальність і значущість проблеми опікових травм у дітей, з метою підвищення рівня обізнаності, відповідальності за здоров’я і безпеку дітей, профілактики дитячого травматизму від опікової хвороби, управління охорони здоров’я Львівської міської  ради спільно з опіковим центром комунальної 8 міської клінічної лікарні, українсько-американським соціальним проектом «Doctor Collaborating to Help Children» – «Лікарі, які об’єднуються заради допомоги дітям» (керівник проекту – Геннадій Фузайлов, професор Гарвардської медичної школи, лікар бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children, США) та приватним медичним центром «Інтерсоно» проводять інформаційні профілактичні акції, консультації та оперативні втручання меленьким пацієнтам з опіковими травмами різного ступеня важкості.

Зокрема, цьогоріч  у межах проекту «Проти опіків» надруковано та розповсюджено 25 тис. буклетів та 1,5 тис. тематичних плакатів; розроблені плакати інфографіки з надання першої медичної допомоги; 500 плакатів розміщено у вагонах Львівської залізниці та на вокзалі. Також проведено два масових заходи, у яких взяли участь понад 600 батьків та дітей: просто неба команда проекту навчала усіх охочих правилам, як вберегти свою дитину від опіків у побуті та як правильно надати першу медичну допомогу. Проводиться навчання майбутніх батьків у «Школах відповідального батьківства», які функціонують у всіх жіночих консультаціях закладів охорони здоров’я м. Львова та інструктажі матерів під час відвідування дитячих поліклінічних відділень та під час патронажу лікарів вдома; проводиться інформування та навчання батьків вихователями у ДНЗ та ін.

За словами Мирослави Децик, координатор проекту «Проти опіків», українсько-американський соціальний проект «Лікарі об’єднуються заради допомоги дітям» уже вп’яте об’єднав у Львові найкращих фахівців з інтенсивної терапії, пластичної хірургії та дитячих анестезіологів, медсестер із США та України. Проект щороку росте, розвивається та вдосконалюється. Впродовж трьох років працював на базі опікового центру 8 міської клінічної лікарні м. Львова, у грудні 2015 року – в ЛОДКЛ «ОХМАТДИТ», а цього року – на базі ПП «Медичний центр «Інтерсоно».

Цього року оглянуто 139 дітей із рубцевими змінами та контрактурами після опіків. 40 дітям проведені оперативні втручання, і частину дітей відібрано для скерування на лікування у США. Зокрема, під час останнього візиту лікарів Бостонської клініки у вересні в опіковий відділ потрапила дитина з важкими опіками – близько 65% поверхні тіла. Завдяки співпраці львівських лікарів та американських колег, стан дівчинки вдалося стабілізувати та підготувати її до транспортування в опікову клініку Шрайнерс у Бостоні, де вона перебуває на лікуванні.

Цей трагічний випадок ще раз привернув увагу лікарів до необхідності продовжувати профілактичні акції серед населення, спрямованих на поширення знань про прості правила, які рятують життя. Адже кожне із цих «простих правил» – трагічний досвід, вистражданий дитячим болем і материнськими сльозами.

Прості правила, які рятують життя, або як захистити дітей від опіків

Запобігання опіків кип’ятком (80% таких опіків стаються на кухні або у ванній):

 • Не їжте і не пийте нічого гарячого, коли дитина сидить у Вас на колінах або коли Ви тримаєте її  на руках. Діти будуть тягнутися до чашки, склянки або тарілки, щоб подивитися, що в них.
 • Не ставте горнятка або чайники близько до краю столу.
 • Не використовуйте звисаючих вниз скатертин.
 • Слідкуйте за тим, щоб дроти електричних кип’ятильників й чайників не звисали вниз.
 • Готуйте їжу на далеких конфорках. Завжди ставте каструлі і сковорідки на плиту ручками назад.
 • Використовуйте захисну решітку для плити, щоб Ваша дитина не могла доторкнутися до гарячих поверхонь або перевернути на себе каструлі з гарячим вмістом.
 • Гасіть палаюче масло, накривши його кришкою. Ніколи не гасіть масло водою.
 • Пляшечки й каша, розігріті в мікрохвильовій печі, часто здаються лише теплими, хоча всередині обпікаюче гарячі. Тому ретельно перемішайте їжу і скуштуйте її, перш ніж приступити до годування дитини.
 • Не залишайте на підлозі відра, каструлі або тази з гарячою водою – діти можуть зачепитися і впасти туди
 • Ніколи не заливайте у ванну тільки гарячу воду, контролюйте температуру води термометром.
 • Не залишайте важіль змішувач в положенні «гаряча вода». При відкриванні крана дитина може обшпаритися.
 • Прилаштуйте до крана спеціальний термостат, який обмежує нагрівання води до 50 °С.
 • Заливайте в грілку воду температурою не вище 50 °С і добре закручуйте кришку.
 • Не залишайте дитину одну без нагляду, коли вона робить інгаляцію. Дитина може легко потягнути на себе зі столу рідину для інгаляцій разом з рушником.
 • Не варто недооцінювати «радіус дії» вашої дитини – він збільшується із кожним днем!

 

Запобігання опіків полум’ям:

 • Ніколи не залишайте дитину одну близько відкритого вогню, палаючих свічок і т.д.
 • Завжди тримайте сірники та запальнички під замком
 • Виходячи з кімнати, вимикайте праску і виймайте штекер з розетки.
 • Захистіть гарячі батареї, труби опалення і камінні печі решітками, оскільки вони можуть бути причиною контактного опіку.
 • Не кладіть у дитячу постіль електроковдри. Немовля, маленька дитина не може сказати, що їй стає занадто гаряче. Не затемняйте світло лампи за допомогою хустки або паперу.
 • Прикрашаючи новорічну ялинку замість свічок використовуйте світлові гірлянди.
 • Не дозволяйте дітям гратися з бенгальськими вогнями. Від іскри може загорітися одяг.
 • Не дозволяйте дитині гратися з петардами, феєрверками і різноманітними салютними установками: це забави для дорослих, і дітям поруч не місце.
 • Не можна носити хлопавки, петарди в кишені, бо вони можуть запалитися внаслідок тертя.
 • Клеї можуть спалахнути від найменшої іскри, якщо вони вступають у взаємодію з повітрям. Балончики з аерозолем  не можна тримати поблизу відкритого вогню.
 • Не можна ходити по попелищі багаття, навіть якщо воно виглядає загашеним. Найчастіше воно ще гаряче.
 • Не забувайте: діти схильні повторювати за батьками всі пустощі.

 

Запобігання опіків електричним струмом:

 • Не можна запускати повітряних зміїв поблизу від лінії електропередач.
 • Вимагайте негайного ремонту дефектних електропроводів, розеток.
 • Необхідно оснастити електричні розетки захистом від дітей і охоронним вимикачем, який спрацьовує при появі витоку струму.
 • Не можна встановлювати електроприлади поблизу  води.
 • Не наближатися до опори високовольтних ліній електропередач та трансформаторних будок, електричних дротів, які вільно лежать на землі.
 • Не займатися екстремальним «серфінгом» на електричці. Навіть без прямого контакту зі струмоведучими проводами електрична дуга може вразити на відстані 1-2 метри.

 

Попередження опіків побутовими хімічними речовинами:

 • Чистячі засоби і медикаменти зберігати в недоступному для дітей місці.
 • Отруйні або їдкі рідини ні в якому разі не дозволяється зберігати в пляшках з під лимонаду чи води.

 

Загальні правила:

 • Необхідно зробити безпечними потенційні джерела небезпеки.
 • Пам’ятайте що для дитини «заборонений плід солодкий». Пояснення і створення навичок – це найкращий захист: навчіть дитину, як правильно запалювати і гасити сірники, свічки, багаття, тощо.
 • Завжди подавайте правильний приклад: у жодному разі  не лийте займисті рідини на занадто слабко тліюче вугілля гриля. Не грайте з вогнем, підпалюючи гілки передріздвяних ялинок.
 • Поясніть дитині, що коли починається пожежа, вона повинна тікати і голосно кричати «Пожежа!». Найчастіше замість того, щоб тікати, діти ховаються або намагаються врятувати свою улюблену іграшку.
 • Покажіть дитині можливі шляхи порятунку і систематично тренуйте її.
 • Встановіть в будинку або квартирі датчики диму. Дим такий самий небезпечний, як вогонь. При наявності диму легше дихати, повзучи по підлозі, ніж при пересуванні в повний зріст.
 • Завчіть з дитиною, як викликати пожежну команду: набрати номер 101, відповісти на 5 найважливіших питань – Де горить? Хто дзвонить? Що трапилося? Які ушкодження? Скільки постраждалих?

 

Перша допомога при опіках

 • При нещасному випадку негайно охолоджуйте місце опіку водою упродовж 10-15 хвилин. Вода при цьому повинна мати температуру не нижчу +15° С, інакше дитина може переохолодитися. Охолодження такою водою має й знеболюючий ефект.
 • Збити вогонь з дитини треба за допомогою ковдри, води або перекочуванням по землі.
 • При ураженні електричним струмом насамперед необхідно розімкнути електричний ланцюг.
 • Негайно викличте бригаду швидкої допомоги за телефоном 103.
 • Ні в якому разі не обробляйте опікову рану борошном, зубною пастою, маслом, спиртом і іншими «народними» методами.
 • Пам’ятайте про те, що ваша дитина знаходиться в шоковому стані.  Не залишайте її одну до прибуття лікаря швидкої допомоги.
 • Зверніться за консультацією до лікаря, навіть якщо Вам здається що дитина отримала незначний опік, особливо якщо опік поширюється на одну із таких ділянок тіла: обличчя, шию, кисті, стопи, промежину, ділянки суглобів.  Не можна недооцінювати важкість отриманої опікової травми – внаслідок зневоднення та болю вона може спричинити швидке погіршення стану дитини.

Результати проведення Акції “Здорове місто” у поліклініці

п`ятниця, Вересень 30th, 2016

Спеціалісти

Всього

чоловіки

жінки

До 18р

18-60р

60 і стар

вперше

дообст

ІМТ

209

26

183

2

126

81

3

1

Ендокринолог

95

12

83

-

62

33

21

55

дитячий ортопед

46

21

25

46

-

-

26

3

педіатр

18

9

9

18

-

-

1

1

визначення цукру крові

175

32

143

9

62

104

5

90

Дерматолог

43

21

22

8

33

2

12

12

молодіжний центр “Погляд у майбутнє”

10

2

8

3

7

-

4

4

Кардіолог

119

32

87

-

45

74

5

17

навчання з невідкладної  допомоги

21

7

14

6

12

3

1

8

Вимірювання гостроти зору

150

33

117

17

82

51

34

58

Гінеколог

95

-

95

10

64

21

19

28

ЕКГ

186

44

142

1

75

110

8

49

Мамолог

65

-

65

37

28

-

-

32

Сімейний лікар

268

74

194

-

105

163

19

58

ФОГК

97

29

68

1

48

48

16

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всього

1597

342

1255

158

749

690

174

432

У поліклініці запрацювала система електронного запису на прийом до лікаря

вівторок, Червень 7th, 2016

Інформаційні технології роблять медицину доступнішою. Відтепер мешканці Сихова зможуть записатись на прийом до лікаря чи отримати консультативну інформацію на якісно новому та сучасному рівні, не відвідуючи поліклініку.

У Комунальній 4-тій міській поліклініці, яка щодня обслуговує близько 1,5 тис. осіб, у тестовому режимі запрацював проект «Електронна реєстратура», що значно спрощує життя мешканця: окрім запису на прийом у телефонному режимі та отримання необхідної консультації щодо роботи лікарів закладу, стало можливим записатись у зручний для себе час на прийом до лікаря он-лайн. Така система запрацювала вперше на комунальному рівні.

«Львів – одне з перших міст в Україні, яке успішно впроваджує електронні послуги для мешканців, зокрема – і в сфері медицини. У межах розвитку електронної медицини, у Комунальній міській дитячій клінічній лікарні запровадили «Електронну картку пацієнта», а в Лікарні швидкої медичної допомоги розробляється аналогічний проект. Сьогодні новітні технології вже з’явились і в роботі міської поліклініки на Сихові», — зазначає міський голова Львова Андрій Садовий.

Новий принцип обслуговування вхідного дзвінка дає мешканцю Сихівського району міста, звернувшись до «Електронної реєстратури» за єдиним міським номером 243-03-50, отримати обов’язкову, вчасну та якісну відповідь на дзвінок і такі послуги:

– консультативну інформацію щодо організації роботи лікарів закладу;

– можливість запису на прийом до лікаря у телефонному режимі – до 60 днів наперед з підтвердженням запису смс-повідомленням (відправкою «електронного талону»-підтвердження на телефон, з яким слід прийти на прийом). Також, маючи доступ до інтернету, можна самостійно, без звернення до реєстратури закладу, у будь-який зручний час записатись он-лайн на прийом до сімейного лікаря за адресою:https://reestratura.com, а також отримати на свій мобільний телефон смс-підтвердження – «електронний талон», або ж пацієнт може отримати електронного листа на свою електронну пошту. Поряд з тим, залишається можливість класичного запису на прийом через реєстратуру з отриманням талону на руки.
Джерело: Високий замок online — http://wz.lviv.ua/news/173754-u-poliklinitsi-lvova-vpershe-zapratsiuvala-systema-elektronnoho-zapysu-na-pryiom-do-likaria

Опіки гарячою рідиною у дітей: попередити чи лікувати?

п`ятниця, Червень 3rd, 2016

Понад 12 тисяч дітей в Україні щороку отримують опіки, які, за даними статистики, займають перше місце серед дитячого травматизму. Цікаво, що близько 90% з них стаються на кухні у дітей віком до п’яти років. Переважно опіки трапляються через незнання або необачність батьків. Дитина перевернула на себе горнятко з гарячою кавою, перечепилася через відро з кип’ятком – і це лише декілька з найпоширеніших ситуацій, що обертаються трагедією для малюка і сім’ї.

Діти, які отримують серйозні опіки, ніколи не видужують повністю і потребують лікування впродовж усього життя. Це не лише величезні фінансові витрати для батьків, а й скалічене майбутнє дитини. Простіше та ефективніше попередити опіки, тому пропонуємо ознайомитися з декількома простими, але дієвими порадами.

Безпечне перебування дитини на кухні:

 1. Не тримайте дитину на руках, коли готуєте їжу або п’єте гарячу каву, чай.
 2. Готуйте їжу на дальніх конфорках кухонної плити.
 3. Ставте каструлі та сковорідки ручками досередини плити.
 4. Тримайте гарячу їжу і напої високо, в недоступному для дітей місці.
 5. Не залишайте на підлозі відер, каструль або тазів з гарячою водою.
 6. Пильнуйте, щоб дроти електричних приладів (наприклад, чайників) не звисали.
 7. Якщо під час приготування їжі олія потрапила на конфорку і загорілася, гасіть полум’я, прикривши його кришкою.
 8. Краї скатертини стола не повинні звисати, адже дитина  потягне їх до себе разом з посудом.

Безпека дитини у ванній кімнаті:

 1. Не залишайте змішувач у положенні «гаряча вода», адже при відкриванні крану дитина ошпариться.
 2. Ніколи не наливайте у ванну тільки гарячу воду.
 3. Контролюйте температуру води спеціальним термометром. Ви можете його придбати у будь-якому магазині побутової техніки чи товарів для дітей.

Виконання цих порад не потребує додаткових фінансових витрат з боку батьків, але стовідсотково допоможе захистити здоров’я дитини.

Довідка. Матеріал підготовлений в рамках реалізації спільного українсько-американського освітнього Проекту «Попередження дитячого травматизму від опікової хвороби», черговий етап якого розпочався у Львівській області з лютого 2016 року. Програма ініційована лікарем Геннадієм Фузайловим (Harvard Medical School, Бостон; Shriners Hospital for Burn Children, Бостон). На Львівщині програма впроваджується за сприянням Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, Управління охорони здоров’я Львівської міської ради, опікового центру  8-ої міської клінічної лікарні .

Запис до лікаря онлайн

п`ятниця, Червень 3rd, 2016

Шановні відвідувачі поліклініки !

Тепер Ви можете записатись на прийом до сімейного лікаря або лікаря-гінеколога жіночої консультації онлайн :

https://reestratura.com

Новий телефон реєстратури !

п`ятниця, Квітень 22nd, 2016

 

Шановні відвідувачі !

З метою удосконалення якості обслуговування у реєстратурі поліклініки введено в експлуатацію цифрову АТС. Тепер Ваш телефонний дзвінок до закладу буде обслуговуватись по принципу колл-центру за єдиним вхідним номером реєєстратури:

 

243-03-50

Шановні демобілізовані учасники АТО !

понеділок, Лютий 8th, 2016

Якщо у Вас виникли питання медичного чи соціального характеру

просимо звертатись до “ЄДИНОГО ВІКНА” з питань надання медичної та соціальної допомоги

телефон: 032  296-29-05

адреса: м. Львів – Винники, вул. В.Івасюка,31

Львівський обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих ім. Юрія Липи

транспорт: маршрутне таксі №29 (залізничний вокзал – госпіталь)

Профілактика ГРИПУ !!!

середа, Січень 20th, 2016

В Україні спостерігається значне підвищення рівня захворюваності на грип. МОЗ України наголошує на необхідності дотримання певних заходів задля попередження зараження грипом та у разі захворювання.

Як можна заразитися вірусом грипу?

Від іншої хворої людини повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2-х метрів).

Клінічні ознаки грипу:

- підвищення температури тіла – різке підвищення температури тіла більше 38оС без інших супроводжуючих симптомів вже може свідчити про появу грипу;
- головний біль;
- біль у м’язах, біль у горлі;
- кашель, нежить;
- закладення носа;
- в окремих випадках – блювота і понос.

Особливо небезпечним грип є для представників груп ризику!

Медичні групи ризику:

- діти до 5 років (особливо діти до 2 років);
- вагітні жінки;
- люди віком від 65 років;
- люди з надмірною вагою;
- хворі на діабет;
- хворі на хронічні серцево-судинні захворювання;
- хворі на хронічні захворювання легенів;
- люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями.

Професійні групи ризику:

- медичні працівники;
- вчителі й вихователі;
- продавці;
- водії громадського транспорту;
- усі, хто працює в багатолюдних місцях.

У разі появи небезпечних симптомів усім, а особливо представникам груп ризику, потрібно обов’язково звернутися до лікувального закладу, пройти обстеження та при необхідності отримати лікування протягом перших двох діб з часу появи симптомів грипу. Вагітні жінки мають викликати свого лікуючого лікаря або сімейного лікаря телефоном.

Як попередити зараження грипом?

- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;
- часто провітрювати приміщення;
- часто мити руки з милом;
- не торкатися очей, носа або рота немитими руками;
- прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
- якщо у людини наявні симптоми грипу, необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів;
- повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми.